Blog

Wizyta Policjantów w przedszkolu

Cykl spotkań w przedszkolu z przedstawicielami różnych zawodów zakończyła wizyta Policji. Gościliśmy ich w naszym przedszkolu w piątek 8 czerwca 2018r. Przybyli na spotkanie asp. Joanna Glapiak i asp. Artur Lorenz z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przeprowadzili pokaz prawidłowego przechodzenia na drugą stronę jezdni w miejscu oznakowanym pasami, jak i sterowanym sygnalizacją świetlną. Nasi wychowankowie mieli okazję obejrzeć z bliska policyjny mundur. Dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe naszych ubrań dla bezpieczeństwa na drodze. Pan Policjant przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę na temat istniejących zagrożeń i niebezpieczeństw podczas kontaktów z „obcymi”, jak też z groźnym psem. Dzieci otrzymały wskazówki, jak należy postępować w takich sytuacjach.
W czasie spotkania nasi przedszkolacy popisali się doskonałą znajomością numerów alarmowych. Na zakończenie mieliśmy okazję obejrzenia radiowozu, co było niezwykłą atrakcją dla dzieci.
W imieniu nauczycieli, rodziców i dzieci składamy Policji serdeczne podziękowania za poświęcony czas, a w szczególności za cenne informacje, które mamy nadzieję, przyczynią się do jeszcze większego bezpieczeństwa naszych wychowanków.