Blog

Wizyta Pani fryzjerki

 We wtorek 5 czerwca 2018r mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu panią Justynę Frąckowiak, wykonującą zawód fryzjera. Było to kolejne spotkanie z cyklu poznajemy różne zawody. Z tej okazji „ Jeżyki” zaprosiły do swojej sali wszystkie grupy, aby móc wspólnie uczestniczyć w spotkaniu. Pani Justyna opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy, pokazała swoje narzędzia i urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera:  pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych.  Następnie wykonała wymyślne fryzury chętnym dzieciom. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszył się tzw. „irokez”, natomiast wśród dziewczynek zapanowało istne szaleństwo: warkocze, koki, lakier z brokatem. Każda dziewczynka miała inną fryzurę. Przedszkolaki miały także okazję spróbować samodzielnie mieszać farby do malowania włosów, oraz czesać włosy modelom. Nasz gość przygotował dla wszystkich przedszkolaków upominki, za które bardzo dziękujemy. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.