Blog

Warsztaty Pszczółki Mai

11 czerwca 2018r. w naszym przedszkolu od samego rana odbywały się „Warsztaty pszczółki Mai”, w których uczestniczyły przedszkolaki z wszystkich grup. Tematem spotkania, była prezentacja i omówienie ważnej roli pszczół dla życia ludzi. Prowadzący warsztaty w świetny sposób pokazali dzieciom jak wygląda praca pszczół oraz jakie są jej efekty. Dzieci poznały budowę oraz rodzaje pszczelich domków. Dowiedziały się także, z jakich elementów składa się strój pszczelarza. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia produktów, które powstają dzięki pracy pszczół – różne rodzaje miodów i nie tylko. A przede wszystkim nasi milusińscy mogli wykazać się twórczo i wykonać na warsztatach dwie wyjątkowe świece. Pierwszą metodą odlewnictwa aromatycznego wosku pszczelego, gdzie samodzielnie przygotowywali formę do odlewu. Druga natomiast powstała z węzy pszczelej, czyli plastra wosku pszczelego, którą po wcześniejszym pokazie, przedszkolaki same dokładnie zwijały. Wykonane podczas zajęć świece dzieci zapakowały w dekoracyjne opakowanie wraz z dedykacją. Warsztaty Pszczółki Mai to świetny sposób na uświadamianie poprzez naukę i zabawę jak cenne dla nas wszystkich jest życie pszczół. Czas na warsztatach upływał bardzo szybko, a dzieci wychodziły zadowolone i z uśmiechem na twarzy wracały do swoich sal. Bardzo dziękujemy prowadzącym „ Warsztaty z uśmiechem” za świetną zabawę.