Blog

Spotkanie z ratownikiem

W miesiącu czerwcu mieliśmy okazję zaprosić do naszego przedszkola pana Jarosława Smoczyka- członka drużyny WOPR Kościan, który omówił zasady zachowania nad wodą. Ratownik szczegółowo przedstawił dzieciom jak powinniśmy zareagować podczas sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Kolejny raz wychowankowie przedszkola zostali uwrażliwieni na numery alarmowe oraz na konieczność udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Wiedza i świadomość pozyskana podczas wczesnej edukacja w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy pozwala uniknąć wielu wypadków i zdarzeń. Dodatkowo kształtuje u dzieci właściwe postawy i zachowania podczas sytuacji zagrożenia życia. Profesjonalna postawa ratownika sprawiła, że wszyscy z uwagą i w ogromnym skupieniu przysłuchiwali się prelekcji. Mamy nadzieję, że wiedza nabyta przez naszych wychowanków sprawi, że dojrzale i świadomie będą unikać sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu.