Blog

Sówki z wizyta u pszczelarza

Przedszkolaki z najstarszej grupy Sówki miały możliwość obejrzenia z bliska życia pszczół, a było to zasługą jednego z tatusiów, który z pasją prowadzi własną pasiekę. Dowiedziały się wszystkiego co ważne i ciekawe o świecie pszczół i pracy pszczelarza. Dzieci poznały sposób pozyskiwania miodu, obejrzały sprzęty pszczelarskie oraz inne produkty jak plastry oraz świece. Chętne przedszkolaki mogły założyć pszczelarskie stroje ochronne i kapelusze i z odwaga wkroczyć do pasieki, gdzie bezpośrednio obserwowały życie i pracę pszczół. Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane słoiczkami miodu, które mogły zabrać do domu. Przedszkolaki wróciły bogatsze o nowe wiadomości oraz doświadczenia. Dowiedziały się dużo o pożytecznej roli pszczół, leczniczych właściwościach miodu oraz innych produktach uzyskiwanych z ula.