Blog

Orzeźwiająca lemoniada „Jeżyków”

Z racji, że pogoda za oknem jest upalna a dużymi krokami zbliżają się wakacje, przedszkolaki aby nieco ugasić pragnienie wspólnie przygotowały orzeźwiającą lemoniadę. Na początku omówione zostały ważne informacje dotyczące dbania o zdrowie w upalne dni oraz to, jak ważne jest częste picie wody. Przygotowanie lemoniady rozpoczęliśmy od umycia owoców a następnie wyciskania z nich soku. Kolejnym etapem było wymieszanie soku z wodą wraz z niewielką ilością cukru trzcinowego. Kiedy wszystkie składniki zostały połączone, nastąpił czas, aby udać się do specjalnie przygotowanego straganu z lemoniadą. Stragan cieszył się dużą popularnością. Każdy kupujący używając zwrotów grzecznościowych, otrzymywał wspólnie przygotowaną lemoniadę. Napój okazał się przepyszny, o czym świadczyła niekończąca się kolejka. „Jeżyki” obiecały przygotować podobny napój w domu wspólnie z rodzicami, do czego chętnie zapraszamy.