Blog

Motylki w bibliotece

Dzieci z  grupy „Motylki” odwiedziły bibliotekę w Buczu. Spotkanie to było związane z rozpoczętym w czerwcu XVII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom pt. „Czytanie łączy”. Czekał tam na nas gość pani Marta Pelec – bibliotekarka z biblioteki w Przemęcie oraz pluszowa owieczka, która towarzyszyła naszym przedszkolakom podczas czytania opowiadania „O niebieskim baloniku” z książki „365 bajek na każdy dzień”. Dzieci z ogromnym skupieniem wysłuchały opowiadania i doskonale odpowiadały na zadawane pytania. Panie bibliotekarki zaprezentowały naszym przedszkolakom wiele interesujących i bogato ilustrowanych książek, które nie służyły tylko do czytania ale do kreatywnej i ekscytującej zabawy. Następnie na dzieci czekały narysowane baloniki, które miały pokolorować kolorową kredą. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych.

 Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na zakończenie wspólnie wypożyczyliśmy książki, by móc poczytać je w przedszkolu. Pani Jola obdarowała każdego przedszkolaka słodkim upominkiem. Dzieci żegnając się zapewniły, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami aby wypożyczyć książki.