Spotkanie z Krawcową

W minionym tygodniu przedszkolaki realizowały blok tematyczny o zawodach. Była to okazja do zapoznania dzieci z zawodami jaki wykonują rodzice, z zawodami jakie wykonywano dawniej oraz z zawodami jaki wykonuje się obecnie. Z tego tytułu w przedszkolu odbyło się spotkanie z panią krawcową, która zagościła we wszystkich grupach m.in w grupie Jeżyki. Nasz gość przedstawił nam informacje o swoim zawodzie, pokazał przybory potrzebne krawcowej do pracy oraz opowiedział jak powstaje ubranie. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, zadawały wiele pytań, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Boguni za spotkanie.