Blog

Spotkanie przedszkolaków ze strażakami

Dnia 21 maja 2018 roku do naszego przedszkola przybyli strażacy asp. sztab. mgr. Damian Glapiak młodszy specjalista w Komendzie Powiatowej PSP w Wolsztynie oraz mł. asp. Waldemar Widgosz st. Ratownik w Komendzie Powiatowej PSP w Wolsztynie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, a tymczasem dowiedziały się, że ich praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również wzywani są do różnych akcji na wodzie, do wypadków, a nawet do pomagania zwierzętom. Wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Poznali elementy stroju strażaka oraz miały okazję przymierzyć i przekonać się na własnej skórze jaki jest ciężki. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. Jednak największe zainteresowanie wzbudził domek pokazowy, w którym zaprezentowana została symulacja pożaru. Dzieci zobaczyły co powoduje pożar i jak się on rozprzestrzenia. Pan strażak przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania.

Wrażenia jakie dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną w naszej pamięci.  Strażacy obdarowali wszystkich słodyczami, a dzieci wręczyły im po drobnym upominku.

Dziękujemy przedstawicielom straży za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.