Blog

Mamy czytają dzieciom bajki w grupie Jeżyków

Książka jest nieocenionym źródłem wiedzy a jej częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze. Dlatego, aby jeszcze bardziej zainteresować dzieci książkami, postanowiliśmy wzbogacić i bardziej uwidocznić kącik czytelniczy. Z tej okazji maluszki zaprosiły do swojej sali panią bibliotekarkę, która przyniosła z biblioteki wiele książeczek, dzięki którym kącik stał się bogatszy o różnorodną tematykę. Pani Jola zachęciła wszystkie maluszki do korzystania z kącika, jednocześnie podkreślając, że o książki należy zawsze dbać, tak jak w wierszu pt. „Troski książki”, którego dzieci wysłuchały.

Jeżyki” chętnie zaglądają do kącika czytelniczego w trakcie zabaw, często też wybierają książeczki do czytania przez nauczyciela.

Aby czytanie bajek umilić zaprosiliśmy do przedszkola mamy naszych milusińskich. Wszystkie panie chętnie przybyły i spędzając w naszej sali zaledwie kwadrans sprawiły, że dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanego tekstu. Pierwszym gościem ,który odwiedził grupę „Jeżyków” była mama Martynki. Pani Joasia przeczytała nam bajkę pt. „ Wilk i siedem koźląt”. Kolejnym naszym gościem była mama Milenki – pani Małgosia, zaprezentowała nam bajkę pt. „ Czerwony Kapturek”. Następnym gościem, który zawitał do „Jeżyków”, była mama Ksawerego . Pani Judyta, przeczytała bajkę pt. „Przygody biedronki Fionki”. Mieliśmy też przyjemność gościć mamę Szymka – pani Kasia przeczytała ciekawą historię „Leniwego kotka”. Nasi goście, nie tylko przeczytali bajkę , ale równie chętnie podjęli rozmowę z dziećmi na temat wysłuchanej historii. Dzieciom bardzo spodobał się pomysł czytania bajek przez mamy, na który zawsze niecierpliwie czekali. Dlatego mamy nadzieję, z pomocą rodziców kontynuować podjęty zamysł.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim mamom za poświęcony nam czas.