Blog

Spotkanie z Panią pielęgniarką w przedszkolu modułowym

11 kwietnia 2018 roku w związku z obchodzonym Światowym Dniem Zdrowia dzieci z naszego przedszkola odwiedziła Pani pielęgniarka. Wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali „Jeżyków”w przedszkolu modułowym i wspólnie uczestniczyły w wydarzeniu. Spotkanie to miało na celu uświadomienie przedszkolakom jak ważna jest dbałość o zdrowie i odpowiednia higiena. Przypomniano również dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani pielęgniarka przygotowała krótką pogadankę na temat profilaktyki zdrowotnej i opowiedziała na czym polega jej praca. Dzieci zainteresowane tematem spotkania zadawały wiele pytań, na które Pani pielęgniarka chętnie i wyczerpująco odpowiadała naszym Milusińskim. Nasz gość zaprosił wszystkie dzieci do pobliskiej przychodni zdrowia, w której zresztą pracuje i tam nastąpi kontynuacja naszego spotkania.

Bardzo dziękujemy Pani pielęgniarce za spotkanie i poświęcony nam czas.

Aby utrwalać poznane wiadomości w salach powstały kąciki medyczne, do których dzieci często zaglądają a nawet wykorzystują wybrane elementy w zabawie. Dzieci bardzo chętnie wcielają się w rolę lekarza a ich pacjentami są lalki i misie.