Blog

Przygotowanie do Świąt Wielkanocnych

                                            

Czas przygotowań do świąt Wielkanocnych upłynął przedszkolakom bardzo pracowicie. Wszystkie grupy z wielkim zaangażowaniem dekorowały sale swoimi pracami, a w kącikach przyrody pojawiły się pierwsze oznaki wiosny. Ponieważ Pani Wiosna w tym roku trochę się zastanawiała z przybyciem,  grupa Jeżyki w przedszkolu modułowym postanowiła  ją zaprosić i zachęcić sadzeniem wiosennych nasion. Na wacie umieściliśmy nasiona rzeżuchy, a w małych doniczkach ziarenka owsa. Z ciekawością codziennie spoglądaliśmy czy w pojemniczkach robi się zielono, pamiętając oczywiście o pielęgnacji i umiarkowanym podlewaniu.

W świątecznym nastroju chętnie wykonywaliśmy prace plastyczne, a także bawiliśmy się z masą solną, z której powstały piękne dekoracje. Wielkanoc dzieciom głównie kojarzy się z kolorowymi pisankami i tych również powstało wiele w naszym przedszkolu. Zapoznając się tradycjami Świąt Wielkanocnych zorganizowaliśmy w sali kącik wielkanocny, w którym nie brakowało pisanek, zajączków, kurczaczków i baranków. Tuż przed samymi świętami przygotowaliśmy w sali święconkę. Dzieci z pośród wielu przedmiotów wybierały te, które powinny znaleźć się w koszyczku, a następnie chętni mogli spróbować niektórych przysmaków. Przy tej okazji rozpoznawaliśmy smaki (słodka babka cieszył się największym powodzeniem, ostry chrzan nieco mniejszym). Zapraszamy do galerii…