Blog

Przedszkolacy powitali wiosnę

Spragnione ciepła i zieleni nasze przedszkolaki dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny.
Przy sprzyjającej pogodzie każdego dnia dzieci poszukiwały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów i pieszych wycieczek. Wykonały plakaty o tematyce wiosennej a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Szczególnie dużo radości i zaangażowania wykazały dzieci podczas wykonywania kukły Marzanny.
Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielony kolor, aby i w taki sposób zachęcić panią wiosnę, aby w końcu przyszła do nas.
Podczas zajęć przygotowanych w Pierwszym Dniu Wiosny dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały w swoich grupach, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Głośnym graniem na grzechotkach i skandowaniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę. Po zabawie w sali dzieci z wszystkich grup wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na
spacer w okolice przedszkola aby pożegnać Marzannę- symbol zimy, a powitać wiosnę i wróciliśmy do przedszkola z kolorowym gaikiem- symbolem wiosny.
Zapraszamy do galerii…..