Blog

Grupa Jeżyki w przedszkolu modułowym

Grzechotki „Jeżyków”
Podczas omawiana cyklu tematycznego dotyczącego instrumentów muzycznych, maluszki nie tylko poznawały wiele instrumentów, ale również miały możliwość zrobienia własnego, którym była – grzechotka. Do tego celu wykorzystaliśmy buteleczki po jogurtach, które każdy samodzielnie ozdobił a następnie wypełnił wybranymi przez siebie ziarnami. Zabawa była bardzo udana, jednak najciekawszą jej częścią był moment, kiedy każdy mógł sam zagrać na swojej grzechotce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bawimy się w teatr – teatrzyk cieni

Zainspirowani zajęciami o teatrze, postanowiliśmy w sali stworzyć mini teatrzyk cieni. Jak w prawdziwym teatrze była widownia, bilety, kukiełki i mała scena. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie. Teatrzyk bardzo zainteresował dzieci a na zakończenie, każdy mógł pobawić się z cieniem. Efekty zabaw są widoczne na zdjęciach.