Blog

Biedronki, Sówki i Motylki w Wolsztynie

W środę 14 marca dzieci z grupy Biedronki, Motylki i Sówki pojechały na wycieczkę do Wolsztyna. Atrakcji tego dnia było co niemiara. W pierwszej kolejności udaliśmy się Wolsztyńskiego Domu Kultury, obejrzeć przedstawienie „Opowieści z Lodowej Krainy” – autorską inscenizację opartą na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu – „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”, w
wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego z Krakowa. Ta muzyczna opowieść, z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne widowisko, które pomimo zimowej scenerii, wlało w serca młodego odbiorcy dużo ciepła i radości. Następnie dzieci wyruszyły do Starostwa Powiatowego, aby spotkać się z Panem Starostą Januszem Frąckowiakiem. Po
urzędzie oprowadzał nas Pan Waldemar Kalitka- za co bardzo dziękujemy. Największą atrakcją dla przedszkolaków była wizyta w gabinecie Pana Starosty, gdzie każdy mógł przez chwilę posiedzieć w fotelu gospodarza Powiatu. Dziękujemy Panu Staroście za poświęcony czas oraz drobne upominki, którymi obdarował przedszkolaków oraz opiekunów. Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta przedszkolaków w Urzędzie Pracy, gdzie dzieci dowiedziały się, że gdyby ktoś z dorosłych szukał pracy, jest to miejsce które
pomoże w potrzebie. Wszyscy wróciliśmy z wycieczki zadowoleni i bardzo zmęczeni.