Wesołe ferie……..

PRZEDSTAWIENIE "KOPCIUSZEK"

Przedszkolaki w czasie ferii świetnie bawiły się każdego dnia, w poniedziałek 19 lutego udały się do Biblioteki w Buczu, gdzie obejrzały przedstawienie pt. ,,Kopciuszek” . Aktorzy z teatru KRAK-ART z Krakowa świetnie zabawiali zgromadzoną publiczność. Był Kopciuszek, zła macocha i piękny książę. Przedszkolaki wybierały sukienki na bal, pomagały Kopciuszkowi przebierać groch i tańczyły na balu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, mogły na chwilę stać się aktorami i zagrać na scenie, a na koniec zatańczyć na weselu Kopciuszka z księciem. Spektakl bardzo podobał się przedszkolakom i dostarczył wszystkim wielu radosnych wrażeń.

„STRAŻACKIE OPOWIEŚCI”.

W ramach „Wesołych ferii” nasze przedszkolaki udały się na spotkanie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, które zorganizowała Biblioteka w Buczu. Dzieci zapoznały się z zagrożeniami, jakie niesie używanie ognia bez kontroli dorosłych,. Wykorzystano w tym celu specjalnie zbudowany domek, który pokazuje jak rozprzestrzenia się dym, jak działa alarm zamontowany w domu. Ciekawe okazało się również sygnału w wooglądanie wozu strażackiego, włączenie zie strażackim.

"KOCIE OPOWIEŚCI”

To kolejne spotkanie w Bibliotece w Buczu w ramach akcji pt. „Wesołe ferie”. Tym razem przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu pt. „Kocie opowieści”- dzień kota. Dzieci rozwiązywały zagadki czytane przez panią bibliotekarkę, oglądały prezentację multimedialną związaną z rasami kotów. Najciekawszym momentem dla dzieci okazały się warsztaty plastyczno-techniczne, na których każde dziecko wykonało kota z rolki i papieru kolorowego oraz kotka metodą orgiami. Na koniec wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych. Otrzymały też słodkości.

Zapraszamy do galerii…….