Blog

MOTYLKI I WIEWIÓRKI POZNAJĄ WŁAŚCIWOŚCI ŚNIEGU – ZABAWY BADAWCZE.

Zima jest taką porą roku, która zaskakuje nas każdego dnia… w tym czasie możemy zaobserwować prawdziwe cuda przyrody. Zaliczymy do nich piękne okienne obrazy, które maluje dla nas mróz. Miliardy cudownych śniegowych płatków, które spadają z nieba, lodowe sople o najdziwniejszych kształtach i wiele, wiele innych… Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że takiej białej zimy już dawno nie widzieliśmy. Dlatego też, kiedy nadarzyła się taka okazja to Motylki i Wiewiórki poszły na plac zabaw, aby pobyć na mroźnym, świeżym powietrzu i sprawdzić, co to śnieg. Dzieci podczas zabaw badawczych poszukiwały odpowiedzi na pytanie czy śnieg jest czysty, co z niego powstanie gdy się rozpuści. . Dzieci dowiedziały się jaki jest śnieg, określały jego cechy dotykając go. Obserwowały śnieg przez szkło powiększające . Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyły w tak ciekawych doświadczeniach w formie zabawy. Zapraszamy do galerii……….