Blog

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tym tygodniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy we wszystkich grupach Dzień Babci i Dziadka.  Dnia 23 stycznia 2018 roku w oddziale w Popowie Starym odbyła się ta wspaniała uroczystość.  Na wstępie wychowawczyni Iwona Bałasinowicz przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami, a następnie złożyła życzenia. W pięknie udekorowanej sali przedszkolaki z grupy ,,Sówki” przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne kwiatki oraz muffinki, które przedszkolaki wspólnie upiekły i samodzielnie udekorowały. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Następnie były wspólne zabawy przy muzyce oraz konkursy, w których dziadkowie aktywnie uczestniczyli, co sprawiło dzieciom wiele radości. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.     Podobnie uroczystości odbywały sie w poszczególnych grupach . Zapraszamy do galeri…