Blog

Mikołajki u Sówek

Dnia 06.12.2017 w oddziale 5,6-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Wielkie zdumienie i radość pojawiły się na twarzach dzieci, gdy do sali zawitał Mikołaj, a dokładnie Mikołajka, ponieważ jedna z mam wcieliła się w rolę Mikołajki, pomocnicy Mikołaja. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciu, pokazały rodzicom co potrafią. Odczytywały wyrazy, dzieliły słowa na głoski i sylaby, przeliczały, odgadywały. Rodzice chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych z dziećmi. Wspólnie z dziećmi wykonywali ozdoby choinkowe, które przedszkolaki zawieszały na choince. Następnie były rozmowy przy herbatce i ciasteczkach. A na koniec pomocnica Św. Mikołaja rozdała wszystkim prezenty.

Był to bardzo udany dzień, przedszkolaki były bardzo zadowolone ze wspólnych zabaw i prac z rodzicami, a choinka w grupie ,,Sówek” została pięknie przystrojona, własnoręcznie wykonanymi ozdobami.