Blog

Jeżyki w przedszkolu modułowym bawią się z rodzicami. Pierwsza wizyta Jeżyków w bibliotece.

Tuż przed świętami 18 grudnia 2017 r. maluszki zaprosiły swoich rodziców, na zajęcia otwarte. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały zaplanowanej wizyty, a podczas zajęć każdy, starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Nasi goście mieli okazje uczestniczyć w zabawach świątecznych, oraz wspólnie z dzieckiem wykonywać polecone zadania. Tematem przewodnim zajęć była świąteczna choinka. „Jeżyki” razem z rodzicami wysłuchały wiersza, segregowały ozdoby choinkowe, układały puzzle, przyklejały elementy a na zakończenie wykonały piękne choinki, które ozdobiły naszą szatnie. Na rodziców czekała również niespodzianka, nie tylko w postaci prezentu, ale także zadania – „Zapachy świąt”, w którym za pomocą zmysłu węchu musieli rozpoznać wybrany przez dziecko zapach. Po spotkaniu zostały już tylko miłe wspomnienia oraz fotografie upamiętniające to ważne wydarzenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie.

 

 

 

Jeżyki w bibliotece

W połowie grudnia przedszkolaki z grupy „Jeżyki” udały się na pierwszą wycieczkę do biblioteki w Buczu. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się, gdzie znajdują się książeczki dla dzieci oraz jak należy się w bibliotece zachowywać. Pani bibliotekarka przeczytała maluszkom bajkę a dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące jej treści. Następnie wszyscy mogli wybrać interesujące ich książeczki i samodzielnie je oglądać. Wizyta w bibliotece miała na celu zainteresować dzieci książką, przedstawiając ją jako źródło wiedzy. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci z pomocą pań wykonały zielony łańcuch, z którego powstała piękna choinka. Dzieci pełne wrażeń, wracały do przedszkola z uśmiechem na twarzach.