Blog

„Grające rury, piły i patelnie”

24.04.2017r po raz kolejny do naszego przedszkola przybyli muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego. Ale tak naprawdę dzieci myslały że przyjachała do nas jakaś ekipa budowlana albo remontowa. Panowie ze swojego bagażu muzycznego pokazali dzieciom elektroniczny keyboard, ustnik trąbki, kawałek fletu prostego i smyczek skrzypcowy. Jednak pozostałe instrumenty zostały zakupione w markecie budowlanym: plastikowe rury ,gumowe węże, lejek, butla na propan-butan, butelki, piła ręczna, wiadra, patelnia, rękawica gumowa, pompka do dmuchania materaca, zaciski, druty, klejąca taśma. Wszystko w pojemnikach na narzędzia. Panowie przedstawili dzieciom  bardzo nietypowe zaplecze muzyczne. Podczas koncertu mogliśmy posłuchać takich utworów jak Moon Rive, Don’t worry be happy,  Konik na biegunach i wiele innych. Dzieci ze zdumieniem obserwowały i słuchały muzykę! Przekonały się, że muzykę można wydobyć naprawdę ze wszystkiego! Zapraszamy do galerii……….