Blog

Wycieczka do Wolsztyna

Dnia 19 kwietnia  przedszkolacy  z paniami wyruszyli autokarami na wycieczkę do Wolsztyna. Najpierw odwiedzili strażaków z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości strażaków dzieci obejrzały samochody, sprzęt strażacki oraz zwiedziły budynek straży. Zapoznano dzieci z zawodem strażaka. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, przebywanie w wozie strażackim. Strażacy zaprezentowali dzieciom próbny alarm oraz sprzęt, którego używają w trudnych warunkach. Dzieci poznały numery alarmowe, jak również dowiedziały się jakie informacje powinna podać osoba, która telefonuje z prośbą o pomoc. Panowie strażacy wykazali się cierpliwością i bardzo dobrym pedagogicznym podejściem do dzieci. Pozwolili zobaczyć dzieciom pomieszczenia straży oraz masę specjalistycznego sprzętu jakim posługuje się w swojej pracy strażaka.  Przedszkolacy podziękowały za miłe przyjęcie i wreczyły kwiaty.Na koniec całe spotkanie zostałe uwiecznione pamiątkową wspólną fotografią. Po wizycie u strażaków pojechaliśmy do Dinopolis sali zabaw.  W czasie dwu i pół godzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych, dzieci spaliły mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo posilali się kanapkami z plecaka, które przygotowali im na drogę rodzice.Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola. A oto nasze wspomnienia – zapraszamy do galerii…..