Blog

Ciekawostki z naszego przedszkola

23 luty 2017 – Muzyczne opowieści – Wilk i Kożlęta – koncert w wykonaniu muzyków Lubuskiego Biura Koncertowego. Dzieci były świadkiem tego jak za pomoca muzyki można opowiedzieć całą historię zawartą w baśni braci Grimm.  To była świetna zabawa.  

 27.02.2017 – Wizyta starszaków i średniaków  w biblotece w  Buczu.   

10.03.2017r. w przedszkolu odbył się przedszkolny konkurs recytatorski. Wszystkie chętne dzieci wystąpiły na scenie przed swoim kolegami i zaprezentowały swoje zdolności w recytacji wiersza przedszkolnego. Zadanie polegało na nauczeniu się i wyrecytowaniu wiersza mniej znanego z twórczości dziecięcej. Bardzo ważnym jest fakt, że dzieci bardzo chętnie zaangażowały się do udziału w konkursie recytatorskim na szczeblu przedszkolnym. Nie ważne jest zwycięstwo, ale udział w zabawie i możliwość sprawdzenia siebie na scenie, a brawa publiczności są największym wyrazem uznania. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę. Jury wybrało w każdej kategorii wiekowej jednego zwycięzcę, który pojedzie na Gminny Konkurs Recytatorski w Kaszczorze. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                

13.03.2017r Maluchy z wizyta w biblotece.                                                                                                                       

 15 marca 2017r. do przedszkola przyjechały panie z warsztatami muzyczno- teatralnymi o tematyce "Bajka o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach". Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w muzyczno – rytmiczne zabawy, a tym samym odgrywały elementy przedstawienia. Taka forma zajęć pozwala dzieciom indywidualnie przeżyć treść opowiadanej bajki, a dodatkowo poprzez ruch i taniec zaangażować się w treści omawianych elementów historii. Dzięki takim warsztatom dzieci mają więcej zabawy, niż zwyczajne wysłuchanie treści bajki.                                  

17  marca 2017r. dzieci wyjechały do Wolsztyna na przedstawienie teatralne pt."Doktor Dolitte i jego przyjaciele". Była to wycieczka pełna wrażeń i emocji, zwłaszcza dla najmniejszych przedszkolaków, dla których wyprawa autobusem jest zawsze dużym przeżyciem i niecodziennym wydarzeniem. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, a oglądanie gry aktorskiej na wielkiej scenie i kontakt z żywym aktorem ma zawsze wielkie znaczenie w kulturalnym rozwoju małego widza, a i być może przyszłego aktora. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała, a dzieci wróciły zadowolone i radosne.

21.03.2017 Pożegnanie zimy i  Powitanie wiosny

Wszystkie wydarzenia możemy zobaczyc w galerii. Zapraszamy