Blog

STRAŻAK W PRZEDSZKOLU

Dnia 27 stycznia nasze przedszkole odwiedził Pan strażak st.asp. Damian Glapiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w  Wolsztyna  prezentując domek edukacyjny  obrazujący rozwój pożaru w budynku mieszkalnym oraz działanie czujników zamontowanych w mieszkaniu. Spotkanie miało na celu przedstawienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą spotkać ich w domu. Strażak pokazał w jaki sposób mogą uchronić się przed wypadkami, wezwać pomoc i prawidłowo uruchomić numer alarmowy.
Pogadanka została oparta obrazem sytuacji niebezpiecznych, które prezentował domek edukacyjny. Dzieci zobaczyły jak szybko rozprzestrzenia się dym i ogień, oraz otrzymały wskazówki w jaki sposób należy postępować aby uniknąć niebezpiecznego pożaru.
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi strażak odbył pogadankę z dziećmi dotyczącą bezpiecznego zachowania się podczas zabaw na śniegu i lodzie. Wszystkie dzieci dodatkowo otrzymały ulotki informacyjne związane z omawianymi tematami.

Zapraszamy do galerii……….