Blog

BĄDŹ BEZPIECZNY – WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

W październiku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu, które przybliżyło im  zasady bezpieczeństwa na drodze oraz poznały numery alarmowe, które należy wykorzystać w zagrożeniu życia i zdrowia.Tymi  wiadomościami nasze przedszkolaki mogły się podzielić z policjantami, którzy dnia 04 listopada zagościli w naszym przedszkolu.
Zaproszeni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie przeprowadzili z dziećmi pogadankę o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję poznać umundurowanie policjanta. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantom kwiatki. Dziękujemy im za to, że mimo swych codziennych obowiazków zawsze znajdą czas dla przedszkolaków. DZIĘKUJEMY Zobacz galerię…