Blog

BEZPIECZNE WAKACJE

W miesiącu czerwcu nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji pt.”Bezpieczne wakacje”. W związku z tym przewodnim tematem zajęć było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach związanych w zagrożeniami czyhającymi na nie podczas letniego wypoczynku. Zreealizowano nastepujące cykle tematyczne: bezpieczeństwo dzieci nad morzem, w górach, nad jeziorem, podczas zabaw swobodnych w domu oraz niebezpieczeństwo związane z pracami w gospodarstwie rolnym.

Mieliśmy okazję zaprosić do naszego przedszkola ratownika WOPR-u Kościan pana Jarosława Smoczyka. Ratownik szczegółowo przedstawił dzieciom jak powinniśmy reagować podczas sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Kolejny raz wychowankowie przedszkola zostali uwrażliwieni na numery alarmowe oraz na konieczność udzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Wiedza i świadomość pozyskana podczas wczesnej edukacja w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy pozwali uniknąć wiele wypadków i zdarzeń, a dodatkowo kształtuje właściwe postawy i zachowania podczas sytuacji zagrożenia życia. Profesjonalna postawa ratownika sprawiła, że wszystkie dzieci i pracownicy z uwagą i w ogromnym skupieniu przysłuchiwali się prelekcji. Mamy nadzieję, że wiedza nabyta przez naszych wychowanków sprawi, że dojrzale i świadomie będą unikać sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu szczególnie podczas wakacji. Zapraszamy do galerii….