Blog

CIEKAWOSTKI Z ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW

Ciekawe wydarzenia z życia przedszkola:

Muffinki przedszkolaków
W czwartek 25 lutego w związku z omawianą tematyką zajęć – „Kucharka”, przedszkolaki wcieliły się w rolę kucharza i upiekły przepyszne muffinki. Samodzielnie dodawały składniki oraz mieszały ciasto. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Wielką radość sprawiła dzieciom dekoracja upieczonych muffinek oraz smakowanie własnych wypieków.

Spotkanie z panią fryzjerka

W ramach realizacji tematu tygodnia pt. "Fryzjer" 1 marca grupę 4 latków odwiedziła fryzjerka, pani Basia – mama Filipka.
Spotkanie to okazało się wspaniałym doświadczeniem ,podczas którego dzieci zapoznały się z wyposażaniem salonu fryzjerskiego oraz przedmiotami niezbędnymi w pracy fryzjera.
Dzieci obejrzały elektryczną lokówkę, prostownicę, maszynkę do strzyżenia oraz różne rodzaje grzebieni i nożyczek. Atrakcją było również testowanie suszarki do włosów, prostownicy oraz lokówki. Wszystkim chętnym dzieciom pani fryzjerka uczesała piękne fryzury, które budziły podziw nie tylko dzieci. Na włosach dziewczynek pojawiły się przeróżne koczki, loki oraz francuzy. Natomiast na głowach chłopców królował irokez.

Pani Basiu jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

Dzień kobiet w przedszkolu

Wyjątkowym dniem w przedszkolu był dzień 8 marca, wtedy swoje święto obchodziły wszystkie kobiety, zarówno te małe jak i te duże. Z tej okazji wszyscy chłopcy pięknie odśpiewali uroczyste sto lat oraz składali życzenia koleżankom oraz paniom w przedszkolu. W tym dniu chłopcy stanęli na wysokości zadania i poprzez swoje zachowanie i dobre uczynki sprawiali radość swoim koleżankom i Paniom.

Nie zabrakło tez prezentów i upominków, którymi zostały obdarowane wszystkie dziewczynki. Chłopcy z najmłodszej grupy przygotowali laurki, 4-latki przyrządzili pyszny owocowy koktajl, natomiast 5-latki wręczali kwiatki swoim koleżankom.

Zakładamy zielony kącik w przedszkolu

W oczekiwaniu na nadejście wiosny przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami, postanowiły 9 marca 2016 r założyć zielony kącik przyrody. Dzieci przy niewielkiej pomocy przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona i wodę. Dzięki temu już wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion oraz dowiedzieć się na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie pod okiem nauczycielek samodzielnie zasiały nasiona warzyw: sałaty, pietruszki, szczypiorku, koperku, fasolki, a także nasiona kwiatów tj. astry i cynie. Posadziły również cebulkę oraz zasiały owies.  Każde dziecko bardzo starannie wypełniło także, plastikową nakrętkę watą i zasiało swoją własną rzeżuchę. Zasiane nasiona wzbogaciły przedszkolny kącik przyrody i dzieci obiecały, że będą  je pielęgnować – podlewać.

Wielkanocne pisanki

Niedługo Święta Wielkanocne, a przedszkolaki już wzięły się do pracy i wykonały pisanki z kolorowej masy solnej. Ciekawym zadaniem okazało się samodzielne barwienie masy. Zajęcia przyniosły mnóstwo radości a przy tym wiele korzyści. Podczas wypełniania konturu pisanki różnymi wzorkami, ćwiczyliśmy nasze paluszki.