Blog

Wizyta zaproszonych gości – POLICJANT

SAM_1422

                     Dnia 30 października gośćmi w naszym przedszkolu byli panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Dziecko będąc uczestnikiem ruchu drogowego, powinno  znać podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drodze.Obowiązek przygotowania dzieci do uczestnictwa w ruchu drogowym spoczywa na rodzicach, a także na nauczycielach przedszkola. Wiek przedszkolny jest najbardziej właściwy do wyrabiania u dzieci umiejętności czy nawyków niezbędnych do bezpiecznego poruszania sie po drogach w przyszlości. Panowie policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policji oraz pokaz radiowozu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żadne z dzieci nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Na koniec dzieci podziękowały panom policjantom za wizytę wręczając im kwiatki.