Blog

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI INNOWACJI „OD ZIARENKA DO OWOCU”

W przedszkolu dzieci wraz z paniami od miesiąca marca realizują zagadnienia innowacji pedagogicznej pt. "Od ziarenka do owocu". Jest to projekt edukacyjny łączący zagadnienia przyrodniczo- zdrowotno- językowe. Dzieci uczą sie szanowania przyrody obserwując wzrost roślin, ktore same hodują na parapetach przedszkolnych sal i w ogródku przedszkolnym, a w efekcie końcowym wszystkie warzywa i ich owoce zostają wykorzystane do przygotowania przedszkolnych posiłków, a przez to uczymy się zdrowego stylu życia i zjadania zdrowych potraw pełnych warzyw. Dodatkowo dzieci wzbogacaja swój zasób słownictwa o angielskie słowa warzyw i owoców oraz piosenek i rymowanek o tej tematyce. Pracy było wiele, jednak efekty realizacji innowacji pedagogicznej są już widoczne- powstał piękny ogród przedszkolny z roślinami ozdobnymi i drugi ogród warzywny, w którym warzywa i zioła rosną pięknie przy stałej pielęgnacji dzieci i nauczycieli. Zobacz galerię…