Blog

Spektakl edukacyjny „Uwaga ,zebra z przejścia zbiegła”

 

Dnia 23 września nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie teatru Bim-Bam z Krakowa. Był to spektakl o charakterze dydaktyczno-wychowawczym, związany z bezpieczeństwem dzieci na drodze, nowymi zasadami ruchu drogowego oraz podstawową wiedzą o znakach drogowych. Głównym celem było wyczulenie uwagi małego widza na ewentualne niebezpieczeństwa, z którymi może się on zetknąć podczas przechodzenia przez ulicę i wędrówek poboczem.
"Uwaga Zebra z Przejścia Zbiegła" to zabawna historia, której tytułowa bohaterka – Zebra- zwierzę rozbrykane i znudzone przebywaniem w tym samym miejscu, postanawia zmienić swoje dotychczasowe zajęcie. Jej ucieczka wprowadza wielkie zamieszanie na jezdni, na pościg za niesubordynowaną mieszkanką ulicy wyrusza niestrudzony sygnalizator „SYGUŚ" z Myszką Nornicą, a porządku na drodze pilnuje rozśpiewana Policjantka i stary emerytowany znak „Przejścia dla Pieszych". Pojawia się również Pirat Drogowy, roztargniona Staruszka oraz wiele innych i zabawnych postaci.
Wielką zaletą tego spektaklu jest jego interaktywny charakter, w trakcie przedstawienia aktorzy zachęcali dzieci do czynnego udziału w spektaklu, ucząc ich zabawnych piosenek oraz prawidłowego poruszania się po scenograficznej drodze.