Blog

Wycieczka do Karmelkowa i Palmiarni w Poznaniu

Wszystkie dzieci uwielbiają słodycze, ale nie wszystkie wiedzą z czego się robi lizaki, cukierki i inne słodkości. Dlatego by poznać tajniki ich wyrobu zaplanowaliśmy na dzień 18 czerwiec wyjazd na wycieczkę 5 i 6 latków  do fabryki cukierków w Poznaniu – do Karmelkowa. Już  przy wjeździe do Poznania dzieci zafascynowały jeżdżące tramwaje i mnóstwo samochodów oraz tłumy przechodni. Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce. W  Karmelkowe czekały na nas same słodkości. Najpierw dzieci oglądały pokaz wyrabiania masy na cukierki – zabarwiania karmelu różnymi syropami oraz "utleniania" masy karmelowej w kolorze rdzy i zamiany jej w biały kolor. Później każdy z przedszkolaków niczym mali cukiernicy mogli zrobić swojego lizaka. Poza tym każde dziecko otrzymało do domu paczkę kolorowych cukierków i własnoręcznie zrobionego lizaka. Potem udaliśmy się do Palmiarni. Tam dzieci zachwycały się przepiękną flora i fauną z różnych zakątków świata.

Wszystkim przedszkolakom bardzo się podobał wyjazd, a tym bardziej to, że mogły same zrobić dla siebie słodycze. Na pewno jeszcze odwiedzimy Karmelkowo – fabrykę gdzie ściany są pełne cukierków i lizaków.To była super wycieczka – zobacz galerię