Blog

Pasowanie na przedszkolaka

SAM_4548-1024Dnia 30 października 2013r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka.Dyrektor Melania Wysocka pasowała 24 dzieci nowo przyjętych do przedszkola w tym roku szkolnym.Dla niektórych z nich był to pierwszy tak ważny i poważny debiut. Jednak z uśmiechami na twarzach dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Żeby stać się prawdziwym przedszkolakiem dzieci musiały złożyć przysięgę, przejść pasowanie magicznym piórem. Dzieci uroczyście ślubowały w obecności kolegów, koleżanek, nauczycieli oraz rodziców: JA PRZEDSZKOLAK DZIELNY BĘDĘ, ZAWSZE UŚMIECHNIETY, BĘDĘ SŁUCHAŁ SWOJE PANIE I ZJADAŁ CAŁE ŚNIADANIE,BĘDĘ DBAŁ O ZWIERZĘTA I CHRONIŁ KWIATY ABY NASZ ŚWIAT BYŁ PIĘKNY I BOGATY, BĘDĘ SIE GRZECZNIE BAWIŁ I PILNIE UCZYŁ ABY MAMY I TATY NIGDY NIE ZASMUCIŁ. Po tej przysiędzę pani dyrektor za pomocą "czarodziejskiego pióra" dokonała uroczystego "aktu pasowania". Każdy nowo przyjęty przedszkolak otrzymał dyplom i małą niespodziankę. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i rodziców.(Zobacz galerię)