Blog

Jak nam minął miesiąc kwiecień w przedszkolu

W miesiącu kwietniu w przedszkolu dużo czasu poświęcono zagadnieniom związanym ze zdrowiem, prawidłowym odżywianiem i higieną osobistą przedszkolakow.Tematem przewodnim była realizacja zagadnień związanych z realizacją warsztatów Programu Ogólnopolskiego Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Najważniejsze wydarzenia w miesiącu kwietniu to:

1.Realizacja tematów związanych z warsztatami "Podróż do mlecznej krainy" – Akademia Zdrowego Przedszkolaka.

2. Załążenie kącika przyrody – wysiew warzyw i posadzenie cebuli.

3. Udział w konkursie plastycznym "Akademia Misia Haribo" pt. "Sedregujesz, nie marnujesz" – jak należy segregowac śmieci.

4. Żyjmy zdrowo na sportowo – hasło przewodnie cwiczeń gimnastycznych.

.5.Wycieczka do Szkoły Podstawowej w Buczu 5 i 6 latków – zwiedzanie szkoły.

6. Przeprowadzenie przez nasza placówkę Gminnego Konkursu Wielkanocnego pt." Kartka Świąteczna" dla dzieci przedszkolnych i Szkół Podstawowych kl.I – III.

7. Wycieczka do Przychodnii Rodzinnej w Buczu.

8. Przedstawienie teatralne na temat " Sportowe życie jeża".

9.Udział dzieci w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Kaszczorze. Z naszego przedszkola I miejsce w kategorii 5 -latków otrzymała Dobrawa Górna a pozostali uczestnicy wyróżnienie: Natalia Fischer, Bartlomiej Borowicki. Gratulujemy!!!

10. Zielony dzień w przedszkolu – zielone stroje miały kojarzyc się dzieciom z budzącą przyrodą do życia oraz zdrowym trybem życia i prawidłowy odżywianiem.Dzieci ten dzień spędziły na wspólnych zabawach przy muzyce prowadzone przez p. Grzesia.

Zapraszamy do oglądania galerii.