Blog

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim projekcie Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Projekt ten obejmuje zagadnienia: zdrowego żywienia, profilaktyki zdrowotnej,bezpieczeństwa oraz wychowania dzieci w wieku przedszkolnym. Akademia Zdrowego Przedszkolaka to cztery akcje społeczne w roku:

plakat wiosna 2013Piramida Żywienia Przedszkolaka – dwie edycje jesienna i wiosenna – koncentruje się wokół zdrowego, wartościowego odżywiania przedszkolaków,

Przedszkolak Pełen Zdrowia – kładzie nacisk na profilaktyke przeziebień i zachorowań dzieci w okresie jesiennym i zimowym.

 Bezpieczny przedszkolak – ma  pomóc Rodzicom dostrzeżeniu zagrożeń czyhających na dziecko w czasie wakacji i ferii zimowych oraz wskazac, jak zapobiegac sytuacjom,na jakie każdego dnia jest narażone dziecko (bezpieczny wypoczynek nad woda,w lesie i w górach, bezpieczna podróż, wskazówki dla dziecka, jak sie zachowa gdy się zgubi).Wskazuje także samym dzieciom, jakich sytuacji powinni unikac,do kogo zwrócic się o pomoc w razie niebezpieczeństwa, uczy ważnych numerów alarmowych.        Organizatorzy wyposażaja przedszkole biorące udział w projekcie w  różne pomoce dydaktyczne: scenariusze zajęc, prezentacje multimedialne, plansze, wiersze, kolorowanki itp.